Shopping cart

Mobil Pazarlama nedir?

Mobil pazarlama, sadece firmalar ya da belirli servisler tarafından cep telefonuna gönderilen bilgilendirme mesajları olarak düşünülür.

“Mobil pazarlama, sadece firmalar ya da belirli servisler tarafından cep telefonuna gönderilen bilgilendirme mesajları olarak düşünülür. Bu tanım belli bir noktada doğru iken unutulmaması gereken mobil pazarlamanın çok ilerleyip düşünülen tanımını geride bıraktığı. Gerçekte mobil pazarlamanın anlamı, tüketicisiyle ürünlerini buluşturduğu, tanıtımını ve kampanyalarını duyurduğu mobil platform olarak düşünülebilir.”

Mobil pazarlama, sadece firmalar ya da belirli servisler tarafından cep telefonuna gönderilen bilgilendirme mesajları olarak düşünülür. Bu tanım belli bir noktada doğru iken unutulmaması gereken mobil pazarlamanın çok ilerleyip düşünülen tanımını geride bıraktığı. Gerçekte mobil pazarlamanın anlamı, tüketicisiyle ürünlerini buluşturduğu, tanıtımını ve kampanyalarını duyurduğu mobil platform olarak düşünülebilir.

Teknoloji her geçen gün iletişim ve yaşam şekillerini değiştirmeye devam ediyor. Her zaman her yerde iletişimi mümkün kılan mobil araçların gün geçtikçe artan kullanımları ve hızla gelişen teknoloji çoğu alana olduğu gibi pazarlama alanına da yeni bir kavram kazandırdı.

Peki, nedir bu Mobil Pazarlama?
Sade ve anlaşılır bir tanımda bulunmak gerekirse mobil pazarlama tüketicilere mobil kanallar üzerinden ulaşmayı hedefleyen, geleneksel pazarlama kanallarına entegre ek bir kanaldır. Özellikle akıllı telefonların devreye girmesi ile mobil pazarlamanın önemi giderek artmıştır. Bu pazarlama yöntemi ile kullanıcıya sms, mms, internet, oyun, bluetooth, uygulama, video, viral reklam vb. yollarla hızlı ve etkili bir ticari ağ kuruluyor. Mobil pazarlama, örnekleri diğer elektronik aletler tarafından görüntülenebilen yazı, grafik, ses mesajları yoluyla yapılmış reklamlara benzer.

Türkiye gibi cep telefonunun çok yaygın olarak kullanıldığı ülkelerde, mobil pazarlama, firmalar için maliyeti düşük, hızlı ve hedef kitleye kolayca ulaşma imkanı sağlayan bir yöntemdir. Dolayısıyla bu da firmaların mobil pazarlamaya doğru yönelmelerini sağlıyor. Farklılaşan hedef kitleye, geleneksel kanallarla ulaşmaya çalışan markalar için yepyeni bir iletişim yöntemi olan bu esnek pazarlama yöntemi, şirketlerin müşterilerine birçok farklı yoldan ulaşmasını sağlıyor.

Mobil pazarlamanın en güçlü yanı anlık dokunma imkanı ve lokasyondur. Müşteriye özel fayda sunabilmesi ise en büyük artılarından biridir. Müşteri segmentasyonunun operatörler sayesinde oldukça detaylandırılabildiği mobil pazarlamada istenildiği takdirde nokta atışı yapılabiliyor.

mobil pazarlama

Paketler

– Hedefli SMS
– Hedefli MMS
– Hedefli Video
– Hedefli IVR
– Lokasyon Bazlı SMS & IVR
– Sponsorlu Paketler

Daha fazla bilgi icin buraya tıklayınız.

Kimler kullanır?

Pazarlama maliyetini düşürmek ve müşterilerinden daha yüksek geri dönüş almak isteyen şirketler için ideal bir çözümdür.

Nasıl alırım?

Mobil Pazarlama ve diğer ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için lütfen bizimle irtibata geçininiz.